یکی از روش های اصولی که برای رفع مشکلات در انواع پنجره های آهنی می توانید از آن استفاده کنید وین تیونینگ است. با استفاده از این پنجره های خود را عایق بندی کنید و مشکلاتی را که در آن وجود دارد رفع کنید .

از عملیات وین تیونینگ، پنجره های دارای 3 است که در ابتدا شیشه های دوجداره و جداره را با استفاده از قاب های جدید استاندارد کرد. سپس با استفاده از روش های اصولی به بررسی آب بندی پنجره ها و در نهایت دستگیری های آن را برای عملکرد بهتر جایگزین انجام این روش به آسانی است و باید در این زمینه استفاده شود. نرم افزارهایی که در استفاده از این روش ما با تعویض ها و انجام خود بر روی آن پنجره های را با عملکرد بهتر تغییر دادیم استفاده می کنند.

 

نحوه اجرا و کاربرد وین تیونینگ :

نحوه اجرا و استفاده از این روش به این روش است که بعد از برداشتن شیشه ها و استفاده از محل اصلی قرار دادن شیشه ها به خوبی می شوند. و باید از شیشه های دوجداره که برای این کار مناسب هستند استفاده کنید. شیشه های دوجداره با ضخامت و قطر بیشتر دارای عایق کاری بهتر هستند و در صنعت ساختمان سازی بسیار از آن استفاده می شود. .

شما بعد از تهیه لیوان های دوجداره برای ساخت کامل فرآیند وین تیونینگ آن را در قاب خود قرار دهید و سپس در محل نصب کنید. در اینجا برای ظاهر کار شما تمیزتر و زیباتر به نظر می رسد می توانید از کاورهای جنس سیلسکون برای پوشاندن کناره های قاب پنجره استفاده کنید. .

لاستیک های مخصوصی که وین تک تهیه می کند باعث راحتی باز و بسته شدن پنجره ها، کمتر شدن گرد و غبار و سر و صدا می شود و به همین دلیل کاربردهای زیادی دارد. همچنین یکی از مهمترین کاربردهای اینگونه از پنجره ها و شیشه ها در ساختمان کاهش دما است.

 مواردی که اینگونه از شیشه ها دارای کاربردهای بسیار هستند و شما می توانید با این شیشه ها پنجره های شیشه ای خود را تغییر دهید و از شر اصلی آن خلاص شوید. 

 

 

همان طور که عنوان کردیم این روش شامل 3 بخش است:

بالکن شیشه ای
تعویض تک جداره به دو جداره   

اگر می خواهید شیشه تک جداره خود را به شیشه دوجداره تعویض کنید بدون این که نیاز باشد که قاب آن را عوض کنید ما روش وین تیونینگ را به شما پیشنهاد می دهیم. این روش بر اساس عملیات مهندسی شده قادر است که شیشه های تک جداره را به دو جداره تبدیل کند بدون این که نیاز باشد تا قاب آن را عوض کنیم. موضوعی که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چون تعویض قاب پنجره یکی از سخت ترین کارهای ممکن است که هم به هزینه و انرژی زیادی نیاز دارد و به همین دلیل بسیاری از افراد قبل از آن که روش وین تیونینگ اجراء شود به دلیل همین موضوع از تعویض پنجره های تک جداره خود منصرف می شدند.

 

 

 

درزگیری های لاستیکی  EPDM

CEO / Founder

اما موردی که در مورد پنجره های آهنی بسیار مهم است کیپ بودن قسمت های باز شو آن است. پس روش وین تیونینگ به تعویض دستگیره ها نیز ربط پیدا می کند تا به وسیله آن عملکرد صحیحی از درزگیرهای لاستیکی EPDM داشته باشیم.

وین تیونینگ
هندریل شیشه ای با بست
آب بندی و درزگیری

آب بندی و درزگیری اصولی و مهندسی شده یکی از موضوعات مهمی است که باید در مورد پنجره های آهنی مورد اجراء قرار گیرد. روش وین تیونینگ با استفاده از اصول کاربردی خود این آب بندی را به بهترین شیوه ممکن انجام می دهد و دیگر نگرانی از بابت ورود و یا خروج هوای از محیط منزل را نخواهیم داشت. شاید اگر کاربرد روش وین تیونینگ در این مورد نبود دیگر پنجره های آهنی برای ما کاربردی نداشتند به همین دلیل استفاده از این روش برای افرادی که قصد دارند به بهترین شکل ممکن از پنجره های آهنی خود بیشترین بهره برداری رابنمایند بسیار مورد تایید است. 

در مکان های آموزشی و عمومی به دلیل این که افراد زیادی وارد این مکان ها می شوند و دقتی در زمینه حفظ و نگهداری لوازم داخلی آن صورت نمی گیرد لازم است که از لوازمی استفاده شود که دارای مقاومت زیادی در برابر فشارهای داخلی هستند. از این رو استفاده از پنجره های آهنی ارجحیت بیشتری نسبت به پنجره های پلاستیکی در این مکان ها دارد. به کار بردن روش وین تیونینگ برای پنجره های آهنی تا حدود بسیار زیادی می تواند مقاومت آن را بیش تر کند و همین مساله باعث بالا بردن طول عمر این پنجره آهنی در مکان های عمومی و آموزشی و حتی منازل مسکونی می شود. این مساله یکی از مهم ترین مزایای مربوط به استفاده از روش وین تیونینگ در این اماکن است.

اما این که چرا در این مکان ها از روش وین تیونینگ استفاده می کنیم و تعویض پنجره آهنی را در دستور کار خود قرار نمی دهیم به دلایل زیر ربط پیدا می کند:

مقاومت زیاد پنجره های آهنی که به روش وین تیونینگ مورد بهینه سازی قرار گرفته اند در برابر آتش سوزی و زلزله به نسبت پنجره های پلاستیکی. این مساله می تواند تاثیر بسیار زیادی در حفظ ایمنی و مقاومت پنجره داشته باشد.

شاید مهم ترین مزیت مربوط به استفاده از این روش نیاز نداشتن به عملیات برشکاری و جوشکاری است. که این مساله برای مکان های عمومی و آموزشی و نیز منازل مسکونی بسیار سخت می باشد.

مساله ای که برای استفاده محصولات مهم است چرخه عمر آن می باشد. استفاده از روش وین تیونینگ برای پنجره های آهنی تا حدود بسیار زیادی طول عمر آن ها را بیشتر می کند و این مساله در کاهش هزینه های اضافی تاثیرگذار است.

ایمنی بیشتری برای کاربران به همراه خواهد آورد و در روش تیونینگ حفاظ پنجره ها برداشته نمی شود وتغییری در نمای ساختمان ایجاد نمیشود که این مساله برای کاربران از اهمیت زیادی برخوردار است.

اما یکی دیگر از مزیت های مهم مربوط به این روش کاهش هزینه ها به میزان 50 درصد به نسبت تعویض کامل پنجره است. شاید این مساله برای مکان های عمومی و خصوصی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که هزینه های خود را به میزان 50 درصد کاهش دهند چون هزینه های آن برای تعمیر و یا تعویض پنجره ها بسیار زیاد است.

اگر پنجره های خود را با استفاده از روش وین تیونینگ بهینه سازی  نکنید بدانید که هزینه های مصرفی شما هم بیشتر می شود. در واقع در متن بالا توضیح دادیم که استفاده از این روش می تواند در کاهش مصرف انرژی ساختمان تاثیرگذار باشد و طبق نتایج تحقیقات به عمل آمده این کاهش مصرف انرژی به میزان 40 درصد است.

اما مساله ای دیگر به خصوص در مکان های آموزشی از اهمیت زیادی برخوردار است آلودگی های صوتی است که می تواند در کیفیت تدریس و آموزش اساتید تاثیر بگذارد و یا در ساحتمان های مسکونی وجود آلودگی صوتی میتواند آرامش و آسایش را از ساکنین بگیرد. پس به شما پیشنهاد می کنیم حتما از خدمات شرکت بهسازان انرژی مبتکر این طرح در کاربرد روش تیونینگ در جهت کاهش آلودگی های صوتی استفاده کنید که این مساله را به میزان 35 دی سی بل به نسبت قبل کاهش می دهد.

یکی دیگر از کاربردهای روش تیونینگ جلو گیری از نفوذ گرد و غبار است که با بهره گیری از روش عایق بندی شده به میزان 100 درصد از نفوذ گرد و غبار به داخل ساختمان جلوگیری می کند و این مساله به خصوص در مکان های  مسکونی و عمومی و آموزشی و برای حفظ سلامت افرادی که داخل آن ساختمان هستند تاثیر گذار است.

 

 

هم چنین استفاده از این روش به میزان کاهش 20 درصد مصرف برق ساختمان کمک می کند و این مساله نیز کاربرد فوق العاده این روش را نشان می دهد.

 اما می رسیم به مهمترین  قسمت این مطلب و آن چیزی جز روش اجرای وین تیونینگ نیست. در این روش پس از برداشتن شیشه قدیمی و تمیز کردن محل آن ، شیشه دوجداره را که در کارخانه تولید کرده ایم در محل مورد نظر نصب کرده ایم. این پنجره شامل دو شیشه 6 میلی متر و 4 میلی متر است که حد وسط آن را گاز آرگون پر کرده است. نگه داشتن این پنجره توسط قاب سه قسمت پلیمری صورت می شود که از الزامات روش  وین تیونینگ وجود دارد.

اما برای نصب شیشه از ماده پلی اورتان استفاده می شود. در واقع پلی اورتان نوع ماده مصنوعی است که برای نصب شیشه های اتومبیل و اتوبوس مورد استفاده قرار می گیرد.

هم چنین در روش وین تیونینگ برای حفظ زیبایی ظاهر محصول و هم چنین افزایش استحکام و مقاومت آن ، حاشیه شیشه را با کاوری از جنس سیلیکون می پوشاندند. در واقع با خواندن این مورد متوجه شویم که کاربرد روش و ویندوز تنها در عوض کردن شیشه وجود ندارد به افزایش استحکام و عایق کامل پنجره و هم چنین زیبایی آن نیز افزایش بیشتری می دهد. 

 

اما مهندسان طراح بهسازان انرژی در مورد روش وین تیونینگ به این نکته هم توجه کرده اند که در بازشوی پنجره آهنی می توانم گرد و غبار و آلودگی صوتی را به محیط منزل بیاورد. برای حل   این مشکل و هم چنین باز و بسته شدن راحت پنجره از لاستیک مخصوص استفاده می شود که جنس آن از EPDM استاست و این لاستیک کاملا می تواند این مشکل را در مورد درزهای پنجره رفع کند. در واقع جنس این درزگیر طراحی شده است که هم ضد سرما ، ضد گرما و مقاوم به اوزون است و هم صنایع صنایع از این لاستیک جهت آب در ماشین ماشین استفاده می شود.