آببندی بازشوها


تجربه استفاده از درزگیرهای موجود در بازار که اغلب آنها از جنس ابر، فوم و یا پلی اتلین می باشد، باعث شده شما تصور کنید که درزگیرها بعداز مدتی استفاده پوسیده و یا کنده می شوند و از درز پنجره ها مجددا سرما و خاک  و صدا به داخل منزل نفوذ می کند.

درزهای موجود در پنجره ها در تمام قسمت پنجره ها یکسان نیستند و برای درزگیری این قسمت ها اگر بخواهیم از درزگیرهای بازاری استفاده کنیم به دلیل ضخامت یکسان آنها مشکلاتی وجود دارد که یا پنجره خوب بسته نمی شود و یا بعداز بسته شدن باز هم از اطراف پنجره سرما و گرد و خاک نفوذ می کند.

راه حل این مشکل استفاده از نوارهای درزگیر EPDM در روش وین تیونینگ می باشد.

درزگیرهای EPDM کاملا در مقابل عوامل جوی مانند اوزون، آفتاب، سرما، ضربه و فشار و .... مقاوم هستند.

معرفی EPDM

اتلین پروپلین داین مونومر  Ethylene Popylene Diene Monomer

این نوار نوعی لاستیک ترکیبی است که همه خواص لاستیک طبیعی را دارد. لاستیک EPDM  نسبت به لاستیک های مصنوعی مزیت های زیادی دارند و برای طیف های وسیعی از کارها مورد استفاده قرار می گیرند؛ بخصوص در جاهایی که نیاز به بهبود کیفیت وجود دارد.

خواص نوارهای EPDM

      ویژگی با دوام بودن آنهاست                                                                                              ageing-resistant properties 

      دوام فوق العاده ای که در برابر درجه حرارت های بالا و پائین دارند  .  excellent durability against high and low temperatures

      مقاومت بالا در برابر آب و بخار                                                                              high resistance against steam and water

      پایداری زیاد در برابر شرایط بد آب و هوایی                       outstanding endurance against severe weather conditions

      مقاوم بودن در برابر اشعه ایکس ؛ اکسیژن و بسیاری مواد شیمیایی دیگر  UV rays, oxygen and many other chemicals

کاربردهای  EPDM

برای ساخت قطعات سبک مانند واشر ها، قطعات اتومبیل، پوشش های سیم و کابل، کفش بهبود دهنده ها، رزین های پلاستیکی گرمانرم دیگر استفاده می شود.

از کاربرد های دیگر آن استفاده در سقف خانه ها به جای ایزوگام در برخی کشورها نظیر آمریکا به دلیل داشتن خواص مقاوم بودن به آب.

از دیگر موارد مصرف آن به دلیل مقاومت سایشی بالا و ایجاد ایمنی به عنوان کفپوش در زمین های بازی می توان نام برد.

 استفاده از ضخامتهای مختلف: با توجه به اینکه درزهای پنجره های آهنی در نقاط مختلف آنها یکسان نیست لذا استفاده از درزگیرهای بازاری که ضخامت یکسانی دارند باعث می شود بخشهایی که درز کمی دارند به شدت تحت فشار قرار گیرند و بازشو به سختی بسته شود و بخشهایی هم که درز  بزرگتری نسبت به ضخامت درزگیر دارند همچنان باز بمانند و مشکلات گرد و غبار و صدا و اتلاف انرژی از آن قسمتها باقی بماند .

طراحی و اجرای دقیق درزگیرهایی با ضخامت های مختلف از یک میلیمتر تا ۱۰ میلیمتر باعث می شود  بعد از اجرای عملیات آببندی توسط پرسنل مجرب تمام نقاط پنجره بطور یکسان تحت فشار قرار بگیرد ، بنحویکه باز و بستن درب و پنجره مانند گذشته به راحتی صورت می‌گیرد.

پس از اتمام عملیات درزگیری و نصب دستگیره های تقویت شده کلیه اضلاع و نقاط بازشوی پنجره ها با یک لاتون نازک مورد آزمایش قرار می گیرد تا از آببندی کامل تمام نقاط اطمینان حاصل گردد.