چرا وین تیونینگ


برای حل مشکلات پنجـره های قـدیمی که دارای قاب آهنـی هستند روش دیگری غیر از روش با UPVC توصیه می شود، به نام روش وین تیونینگ؛ که در این بخش 12 دلیل برای انتخاب این روش را ارایه داده ایم. 

چـرا ویـن تیـونینـگ:

دوازده دلیل برای انتخاب روش وین تیونینگ:

1- عدم تغییر نمای ساختمان در روش وین تیونیگ

در روش وین تیونینگ هیچ تغییری در نمای ساختمان، رنگ شیشه ها و نوع بازشوها صورت نمیگیرد. در ساختمان هایی که مسئله تغییر نما وجود دارد استفاده از روش وین تیونینگ گزینه مناسب تری می باشد.

2- عدم تغییر نما در پنجره های قوس دار و الگویی در روش وین تیونیگ:

در اکثر پنجره های آهنی قوسها و فرم هایی وجود دارد که مطابق با نمای ساختمان هستند و اگر بخواهید مشکلات این نوع پنجره ها را بر طرف کنید می توانید از دو روش تعویض با UPVC و هم روش وین تیونینگ استفاده کنید.

در روش تعویض با UPVC مشکلی که وجود دارد این است که برخی از فرم ها و قوس ها که دارای پیچیدگی هایی هستند را نمی توان با پروفیل UPVC پیاده سازی کرد.

لازم به ذکر است قیمت تمام شده این گونه پنجره ها بین 100 تا 300 درصد گران تر است. اما در روش وین تیونینگ با توجه به اینکه فریم آهنی پنجره شما حفظ می شود و عملیات عایق بندی و نصب شیشه دو جداره (با گاز آرگون) روی همان پنجره صورت میگیرد، این مشکلات وجود ندارد و از لحاظ قیمتی نیز بسیار برای شما به صرفه تر می باشد.

3- عدم تغییر در میزان نور ورودی:

در روش تعویض با پنجره های UPVC باید فریم آهنی دور پنجره باقی بماند که مجموع آن با پهنای 6 تا 8 سانتی متر پروفیل UPVC به میزان 20 درصد از مساحت شیشه ها کاهش می یابد. در این صورت میزان نور ورودی و همچنین حرارت ورودی از شیشه ها به وسیله نور خورشید در فصل زمستان نیز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.( در روش وین تیونینگ هیچ تغییری در نور ورودی صورت نمیگیرد.)

4- مانع ترک خوردن دیوار در اطراف محل تعویض:

پنجره های آهنی در ساختمان نقش ستونهای آهنی دیوارها را دارند که وزن دیوارهای مجاور بر روی این پنجره ها وارد می شود. به همین علت پس از تعویض پنجره های آهنی با پنجره های UPVC بر روی دیوارهای اطراف پنجره ها شکاف ها و ترک هایی دیده می شود که همین امر باعث تضعیف بنای ساختمان می گردد. که این مشکل در روش وین تیونینگ به خاطر حفظ پنجره های قبلی به وجود نمی آید.

5- پنجره های قدی با بازشوهای بزرگ:

روش وین تیونینگ برای پنجره هایی که بازشوی قدی دارند بسیار مناسب است؛ زیرا در این نوع پنجره ها وقتی با پنجره های UPVC تعویض می شوند به دلیل وزن مضاعف شیشه های دو جداره و طبعا فشاری که به یراق آلات پنجره با پروفیل UPVC وارد می شود، باعث می شود پس از گذشت مدتی بازشوها به علت افتادگی حاصل از این فشار از حالت عایق خارج شده و در بسیاری از موارد موجب تابیدگی می گرددو باز و بسته شدن را با مشکل مواجه می کند. به همین دلایل بهتر است پنجره آهنی حفظ شود و مشکلات آن با روش وین تیونینگ بر طرف گردد.

6- مقاومت بیشتر روش وین تیونیگ در محیط آموزشی و عمومی:

در مکانهایی که به دلیل مالکیت، دقتی در استفاده و مراقبت پنجره ها صورت نمیگیرد (اغلب اماکن عمومی) بهتر است پنجره های آهنی با UPVC تعویض و نوسازی نشود، زیرا با این شرایط پنجره های پلاستیکی UPVC عمر طولانی نخواهند داشت و با توجه به کیفیت پروفیل پنجره UPVC بکار رفته 2 تا 5 سال بعداز نوسازی، مجددا نیاز به تعویض ایجاد می شود.

7- مقاومت بیشتر وین تیونینگ در مقابل زلزله :

قطعا پنجره های آهنی مقاومت و استحکام بالاتری نسبت به پنجره های پلاستیکی UPVC (حتی با گالوانیزه تقویتی) خواهند داشت.

8- حفظ پروفیل آهن با عمر طولانی تر نسبت به UPVC:

عمر و دوام پنجره های آهنی نسبت به پنجره های UPVC می تواند تا 5 برابر بیشتر باشد و شما می توانید با حل مشکلات پنجره های آهنی خود با روش وین نیونینگ و همچنین با رنگ آمیزی مناسب، پنجره ای با کیفیت تر و دوام بالاتر داشته باشید.

9- حفظ رنگ قبلی پنجره :

زمانی که شما پنجره های منزل و یا محیط کارتان را با پنجره های UPVC تعویض می کنید، رنگ پنجره جدید سفید می باشد و اگرچه بخواهید پنجره UPVC جدید را به رنگ پنجره های آهنی، رنگ آمیزی کنید؛ هم هزینه زیادی دارد و هم اینکه رنگ روی پلاستیک چندان مورد اطمینان نیست و امکان پوسته شدن رنگ با گذشت چند سال وجود دارد. در این صورت می توانید برای حل مشکلات پنجره خود از روش وین تیونینگ استفاده کرده و هیچ گونه تغییری در رنگ پنجره شما صورت نگیرد.

10- عدم نیاز به کندن و حفظ توری های موجود:

معمولا پنجره های آهنی دارای حفاظ امنیتی و یا توری می باشند. در روش وین تیونینگ نیازی به برداشتن این حفاظ ها و توری ها نمی باشد؛ لذا در محیط هایی که نیاز به وجود این حفاظ ها ضروری می باشد قطعا حفظ پنجره های آهنی و حفاظ های آن انتخاب مناسب تری است.

همچنین با توجه به اینکه توری های مورد استفاده در پنجره های UPVC از نوع پلیسه است قیمت آنها نسبت به توری های مورد استفاده پنجر های آهنی دو تا سه برابر بیشتر است.

11- انجام عملیات بدون تخریب، برشکاری و جوشکاری:

در روش وین تیونینگ به دلیل اینکه پنجره آهنی حفظ می شود و روی همان پنجره عملیاتی برای رفع مشکلات پنجره صورت می گیرد نیازی به برشکاری و جوشکاری نیست.

ولی در روش UPVC برای برداشتن پنجره قبلی نیاز به استفاده از سنگ برش می باشد که بعضا باعث ایجاد مشکلاتی در آهنگری و جوشکاری می گردد.

12-هزینه کمتر نسبت به تعویض با UPVC:

با استفاده از روش وین تیونینگ با هزینه مبلغ کمتر نسبت به تعویض با UPVC هم مشکلات پنجره خود را حل کنید و هم عمر و دوام بیشتری را خریداری کنید.

 

 

 

نمونه روش وین تیونینگ در پنجره های فرم دار