درباره بالکن شیشه ای


امروزه برای تفکیک و جداسازی فضاهای داخلی از فضاهای خارجی از شیشه بالکن یا شیشه تراس استفاده می کنند. بالکن شیشه ای باعث زیبا تر شدن نمای ساختمان و همچنین مدرن شدن آن می شود. شما با نصب بالکن شیشه ای می توانید در تمامی فصول سال، حتی فصل سرما از فضای تراس یا بالکن خوداستفاده کنید. دراصل نصب بالکن شیشه ای یک فضای زیبا را به سایر فضای منزل اضافه می کند که با یک چیدمان زیبا می تواند فضایی امن و خصوصی را برای شما به همراه داشته باشد.

ایده بالکن شیشه ای برای منزلی با متراژ پایین بسیار مناسب است زیرا این ایده فضای منازل را بزرگتر و شکیل جلوه می دهد و همچنین از ورود سر و صدا و گرد خاک و آب باران جلوگیری می کند.

بالکن شیشه ای موجب ورود نور طبیعی بدون اشعه مضر و همچنین ایجاد دید و ویو مناسب می شود و شما می توانید در صورت نیاز برای حفظ حریم خصوصی از شیشه های مات و رنگی برای بالکن و یا تراس خود استفاده کنید.

از مزیت های بالکن شیشه ای، تاشو بودن آن و جمع کردن آن در صورت عدم نیاز می باشد و همچنین شما می توانید به راحتی دو سمت شیشه را تمیز کنید.

در اکثر پروژه های بالکن شیشه ای به دلیل اهمیت بالا از شیشه سکوریت استفاده می شود. شیشه بالکن باید مقاوم، ایمن، عایق صوتی و حرارتی باشد.

 

 

انواع بالکن شیشه ای:

نصب و اجرای شیشه بالکن اغلب برای بستن فضاهای، تراس منازل، بالکن منازل، ادارات، گلخانه ها، پنت هاوس و ... استفاده می شود.

بالکن شیشه ای در دو نوع ریلی و تاشو نصب می شود که در مدل تاشویی پنل های شیشه ای تاشو بکار رفته است که به آسانی در کتار دیوار بالکن و یا تراس جمع می شوند. از دیگر مزیت های بالکن شیشه ای می توان به جلوگیری از انواع صدا های مزاحم رفت و آمد و وسایل نقلیه و همچنین آلودگی ها و گرد و غبار اشاره کرد.

بالکن شیشه ای همان طور که در قسمت قبل نیز اشاره کردیم باعث بزرگتر شدن فضای منزل می شود و با چیدمان یک مبلمان زیبا می توان محیطی آرام و دلنشین را ایجاد کرد. حتی در برخی موارد برای زیبا کردن بالکن شیشه ای از چمن مصنوعی برای کف آن استفاده می کنند و آن را یک محیط خص.صی برای اوقات فراغت اعضای خانواده تبدیل می کنند.

مزایای بالکن شیشه ای:

  • ایمنی و مقاومت بالا
  • جلوگیری از نفوذ گرو غبار، سرما، گرما، باران و آلودگی های هوا به داخل منزل
  • اضافه شدن فضای بالکن یا تراس به فضای منزل و در نتیجه افزایش مساحت داخل منزل
  • کاهش 70 درصدی آلودگی صوتی
  • جلوگیری از هدر رفتن انرژی در فصول مختللف سال
  • شستشو و نظافت راحت و آسان با توجه به شیشه ای بودن و متحرک بودن بالکن شیشه ای
  • امکان پرورش انواع گل و گیاه آپارتمانی
  • ایجاد یک فضای نشیمن خصوصی و زیباراآرا